Haber Detayı
20 Mayıs 2019 - Pazartesi 15:44
 
19 Mayıs Coşkusu
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen Meşaleli Gençlik yürüyüşü ve ardından Pera konseri ile kutlandı.
GÜNDEM Haberi
19 Mayıs Coşkusu

Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlşama töreni saat 21.00’da Köprübaşında başlayan meşaleli gençlik yürüyüş ü ile başladı. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in öncülük ettiği Meşaleli yürüyüşe, binlerce  genç ve Burdurlu vatandaşlar katıldılar. Cumhuriyetine ve bayramına sahip çıkmak için bayram kutlamalarına katılan binlerce genç ve Burdur halkı, meşaleli yürüyüşün ardından Şeker Meydanı’nda  sahne alan sevilen Rock müzik grubu Pera’nın şarkılarıyla bayram coşkusunu yaşadılar. 
 
Sevine Rock müzik grubu Pera konseri öncesi konuşma yaparak gençlere seslenen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz etkinliğe katılan binlerce gence teşekkür etti. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yılına vurgu yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Çok değerli hemşerilerim , çok değerli arkadaşlarım. 100. Yıla da bu alan yakışırdı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızın 100. Yılına da, bu alanı doldurmak yakışırdı. Hepinize teşekkür ederim. Tam 100 yıl önce bugün Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk dinlenmemek üzere yola çıkmıştı. O yüzden de dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yılmaz demişti. Siperden sipere koştular, canlarını yok saydılar ve emperyalizme karşı dünya tarihinde ilk kez bağımsızlık savaşını kazanan bir devleti kurdular. Ruhları Şad, mekanları cennet olsun.  Cephelerde geçen ömürlerin ardından kısacık kalan zaman dilimine, koca bir devlet kurup, bu devleti de bizlere ve siz gençlere emanet etti ve dedi ki; “Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen Türk İstiklalini ve Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.” Kimi, “ Yunan galip gelseydi keşke” dedi. Kimisi “O, olmasaydı da olurdu” dedi. Ama Atatürk’ün torunları, Atatürk’ün evlatları bu Cumhuriyeti ilelebet ve sonsuza kadar koruyacaklar. Hepinize çok teşekkür ediyor, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyorum. İyi ki varsınız. sağ olun, var olun.” şeklinde seslendi. 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: 19, Mayıs, Coşkusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı