Haber Detayı
04 Şubat 2019 - Pazartesi 15:57
 
ATIP TUTANLAR OTURDUKLARI MAKAMLARDA TUTUNAMAYACAK
AK Parti Belediye Başkan adayı Deniz Kurt, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in canlı yayın teklifine cevap verdi. Kurt, "Burdur’un 31 Mart’ta gereken cevabı en iyi şekilde verecektir. Atıp tutanlar oturdukları makamlarda tutunamayacak" dedi
SİYASET Haberi
ATIP TUTANLAR OTURDUKLARI MAKAMLARDA TUTUNAMAYACAK

Ercengiz’in “adaylığım sürecinde çok atıp tuttum” sözleriyle seçmenin aklıyla dalga geçtiğini söyleyen Kurt, canlı yayında kendisine yönelik “hodri meydan” diyerek yaptığı canlı yayın teklifini ise vaziyeti kurtarmak için yapılan bir tekliften öteye gitmediğini ifade etti. Burdur’un bugüne kadar bu tür polemikler ve beceriksizliklerle vakit kaybettiğini nitelendiren Kurt, milletin iradesini bir kez daha yalan ve iftiralarla teslim almak isteyenlere, Burdur’un 31 Mart’ta gereken cevabı en iyi şekilde vereceğini kaydetti. AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in katıldığı bir televizyon programında kendisiyle ilgili sözlerine tepki gösterdi. Burdur’un dağ gibi sorunlarını çözmek yerine polemiklerle gündemde kalmaya çalışan, en önemlisi de artık Ercengiz’in bizatihi kendisinin Burdur için sorun olduğunu söyleyen Kurt, “Sayın Başkan mazeret yerine marifet üretmek zorunda. Görüyoruz ki Sayın Erengiz, beceriksizliğini örtmek için Ali Cengiz Oyunlarına girişiyor. Canlı yayında “adaylığım sürecinde attım tuttum” diyerek, en basit ifadeyle seçmeni “kandırdım diyen” Sayın Başkan endişe etmesin! Burdurlu her şeyin farkında. Projelerimi ve onun da yapamadıklarını yapmak benim boynumun borcudur” diye konuştu. Açıklamasında Burdur’da değişim isteği rüzgârının kendisini iyiden iyiye htirdiğini, bu değişime set vurmak isteyenlerin ise bugün olmadık oyunlara giriştiğini söyleyen Kurt, “Ayrıştırma ve ötekileştirmeye inat; herkesi kucaklayarak, kendisini değerli hissedeceği bir kent inşa edeceğiz. Böyle bir gelecek inşası için akıllı ve rasyonel bir yönetim anlayışına ihtiyaç vardır. Sayın Ercengiz’in bu geleceği inşa etmeye talip bir tavrını göremedik. Kendisi de haklı… Yapacaklarını anlatmak için millete önce görev süresi boyunca yaptıklarını anlatması gerekiyor. Anlatacağı bir şeyin olmadığını kendisi de biliyor. Şehrin altyapısına 5 yıldır hiçbir yatırım yapmadı. İsale hattını yenilemediğini yine bizzat kendisi itiraf etmiş. Kent Meydanı projesini yapamadığını, alternatif yol projesini başaramadığını, otopark sayısının yetersiz olduğunu söylemiş. Katı atık depolama alanı ile alakalı olarak "devlet kaynağı heba oldu” diyen de yine kendisi. Bakın bunların hepsi benim açıklamalarım değil, kendisinin itirafları... Açın programı bir daha seyredin.” 

CANLI YAYIN TEKLİFİ TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA

Başarısızlıklarını tekrar ederek programı sonlandıran birinin tartışma programına çıkmama ayrıca gerek yok diyen AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, “Nelerin eksik olduğunu, kendisinin nasıl başarısız olduğunu bir güzel Burdurluya kendi ağzıyla anlatmış. Şimdi ben çıkıp tekrar neyi tartışacağım ki Başkanla? Enerjisini boşa harcamasın. Bu kentin ufuksuz kılavuza ihtiyacı yok. Burdur, mantıksız ve muğlak politikalarla yönetilemez. Çatışma kültüründen beslenenler, görüyoruz ki korkularının esiri olmuşlar. Bakın, benim Burdur için hayallerim, hedeflerim ve projelerim var. Bunları anlatmam için de Sayın Başkan’ın programıma katılmasına gerek yok. Çıkıp onları ben anlatırım zaten. Sağ olsun o başarısızlıklarını anlattı, şimdi sıra bende, ben de projeleri mi anlatacağım inşallah.”

“BECERİKSİZLİĞİN ADI NE ZAMAN ÖZGÜVEN OLDU”

Açıklamasının sonunda sosyal medya paylaşımlarına da atıfta bulunan Kurt, “Ben başta olmak üzere Burdurlu hemşerilerimi de hayretlere düşüren konu, bir belediye başkanının üst üste başarısızlıklarını itiraf edip, birilerinin de bunu “özgüveni yüksek olmak” diye pazarlanması” dedi. “Beceriksizliğin adı ne zamandır özgüven oldu?” diye soran Kurt, “Burdurlu hemşehrilerimden kendilerine şunu sormalarını rica ediyorum: Canlı yayında bizzat kendi ağzıyla seçilmeden önce atıp tuttuğunu söyleyen, seçildikten sonra da bunları başaramadığını itiraf eden birisine bir daha oy verilir mi? Böyle biri bir daha başkan olarak seçilir mi? Bu soruları kendilerine sorsunlar” diye konuştu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ATIP, TUTANLAR, OTURDUKLARI, MAKAMLARDA, TUTUNAMAYACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı