İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Futbol topuna kadın eli değdi
Futbol topuna kadın eli değdi
Haber Detayı
05 Mart 2019 - Salı 20:07
 
Burdur Protokolünün 6 Mart Mesajı
Atatürk'ün Burdur'a Teşrifinin 89. Yıl Dönümü nedeniyle Burdur Protokolü birer mesaj yayınladı.
GÜNDEM Haberi
Burdur Protokolünün 6 Mart Mesajı

Burdur Vali'si Hasan Şıldak: 

"Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Burdur’u teşrifinin 89. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum. Cumhuriyetin ilan edilmesinin ardından düzenlediği yurt gezileriyle Türkiye'nin dört bir yanında İl ziyaretlerinde bulunan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 6 Mart 1930 tarihinde Burdur’u ziyaret etmiştir.

Savaşlarla yorgun düşen milletiyle kucaklaşmak, onlara umut aşılamak için yurt gezilerinde bulunan Atatürk’ü, büyük bir coşku ve heyecanla bağrına basan Burdur halkı için 6 Mart tarihi her zaman ayrı bir gurur vesilesi olmuştur.

Bu duygularla bütün hemşehrilerimin bu anlamlı gününü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi minnetle yad ediyorum."

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik:

 “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Anadolu vilayetlerini tek tek dolaşırken 6 Mart 1930'da İlimize teşrif etmiştir. Bugün büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün ilimize gelişinin 89’nci yıldönümünü yad ederken aynı heyecanı, aynı sevinci, aynı gururu bir kez daha duymanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu şehrin evlatları Ata’nın ziyaretini bir onur payesi, bir kıvanç nişanesi olarak yıllardır hafızalarında özenle saklanmışlardır. O gün Burdur halkı, Gazi Paşa’ya olan sevgi ve bağlılıklarını O’nu yakından görebilmek düşüncesiyle genç, yaşlı, kadın, erkek tüm Burdurlular yol boyunca bir sevgi seli oluşturmuşlardır. 
Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, kanları ve canlarıyla bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor saygılarımı sunuyorum.” 

 

AK Parti Burdur Milletvekili, TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Yasin Uğur:

"Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasının ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin vilayetlerini tek tek dolaşarak
Anadolu insanıyla bir araya gelen Gazi Mustafa Kemal Atatürk gerçekleştirdiği bu ziyaretlerle, savaşın kazanılmasında büyük emeği geçen Anadolu insanına şükranlarını iletmiş, savaşlarla yorgun düşen milletine moral aşılamıştır. Kazanılan her türlü zaferin milletin eseri olduğunu ifade eden Atatürk, 6 Mart 1930 tarihinde İlimizi de ziyaret etmiştir. Gazi Mustafa Kemal’i ağırlamanın sevincini yaşayan Burdurlular da onu bağrına basarak, coşkuyla karşılamışlar ve şehrimizi onurlandırmasının
mutluluğunu yaşamışlardır. Bugün bizlerde Atatürk’ün ilimizi teşrifinin 89.Yıldönümünü ayrı bir gurur ve kıvanç vesilesi olarak
coşkuyla kutluyoruz. Bir yandan da onun Ülkemiz için gösterdiği muasır medeniyetler seviyesi hedefine, emin adımlarla ilerlemenin haklı gururunu yaşıyor ve bu yolda bizlerde var gücümüzle çalışıyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu vatan için canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, Burdurlu Hemşehrilerimin “6 Mart Şeref Gününü” kutluyorum."

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker:

"Bugün, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Burdur’a gelişinin 89. yılını kutluyoruz. Akdeniz Bölgesinin güzide bir kenti olan Burdur’umuzu daha da geliştirmek ve güzelleştirmek için tüm Burdurlular olarak var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize en büyük emaneti olan Cumhuriyetin yılmaz savunucuları olarak, eğitimin ışığıyla aydınlanan, tarihi zenginliklerini ve doğal güzelliklerini koruyan, çağdaş, demokrat ve geleceğe umutla bakan bir Burdur için yorulmadan çalışacağımıza söz veriyoruz.

Aziz hatıranız önünde minnet ve şükranla eğiliyor, sizi ve silah arkadaşlarınızı bir kez daha saygıyla anıyoruz."

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz:

"Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha ilimizde konuk etmenin gururu ve sevincini hep birlikte yaşıyoruz.

 6 Mart 1930’da Çatalpınar mevkiinden Burdur’umuza güneş gibi doğan Mustafa Kemal Atatürk, 89 yıl önce atalarımıza yaşattığı onuru ve coşkuyu; 89 yıl sonra aynı heyecanla yüreğimizde hissediyoruz. Bizler bu günü kutlarken sadece büyük bir kahramanın ilimize gelmesini kutlamakla kalmıyor, aynı zamanda onun ilkelerinin ülkemize verdiği bağımsızlık gücünü ve gelişmişlik düzeyini de kutluyoruz."

Kaynak: Editör: Onur Özkan
Etiketler: Burdur, Protokolünün, 6, Mart, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı