Haber Detayı
12 Kasım 2018 - Pazartesi 13:43
 
Emine Aktaş aday adayı oldu
Rize Belediye Meclis Üyesi iken görevinden istifa ederek Ak Parti Burdur 3. sıra milletvekili adayı gösterilen Emine Aktaş, bu kez de Burdur Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu.
- Haberi
Emine Aktaş aday adayı oldu

Rize Belediye Meclis Üyesi iken görevinden istifa ederek Ak Parti Burdur 3. sıra milletvekili adayı  gösterilen Emine Aktaş, bu kez de Burdur Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu.

31 Mart’ta yapılacak olan Yerel seçimler için aday adayları bir bir ortaya çıkmaya başladı. Ak Parti Burdur 3. sıra milletvekili adayı  gösterilen Emine Aktaş, Burdur Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu. Aktaş, adaylık başvurusunu AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi'ye yaptı. 

Emine Aktaş kimdir:

"Emine Aktaş, 7 Şubat 1977 tarihinde Burdur Yeşilova'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Burdur'da tamamladı. Anadolu Üniversitesi'nde lisans eğitimini tamamladı. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İşletme Anabilim Dalında yüksek lisans yapan Aktaş, eşinin işi dolayısıyla Rize'de ikamet ediyor. Siyasi hayatı 2002 yılında AK Parti üyeliği ile başladı. 2002 Genel Seçimlerinde mahalle temsilcisi olarak seçim çalışmalarında görev aldı. İl Kadın Kolları 1. Olağan Kongresi sonrası il sekreterliği görevine getirildi. Rize İl Kadın Kolları 2. Olağan ve 3. Olağan kongrelerinde seçilerek 2.dönem İl Kadın Kolları Teşkilat Başkanlığı görevinde bulundu. Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) üyesi. 2009 - 2014 Yerel Seçimlerde 2 dönem Rize İl Belediye Meclis üyesi olarak seçildi. 24 Haziran seçimlerinden AK Parti Burdur 3. sıra Milletvekili adayı olmuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emine, Aktaş, aday, adayı, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı