Haber Detayı
16 Nisan 2019 - Salı 16:26
 
Engelli ve yaşlılara evlerinde hizmet
Burdur İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü tarafından yaşlılık ve engel durumu nedeniyle yeni kimlik kartı müracaatında bulunmak üzere nüfus müdürlüklerine gelemeyen vatandaşlara evlerinde hizmet verilmeye başlandı.
YAŞAM Haberi
Engelli ve yaşlılara evlerinde hizmet

İçişleri Bakanlığımız tarafından 81 ilde başlatılan “Gezici Kayıt Terminali Uygulaması” ile engelli, ileri derecede yaşlı ve yürümesinde sakınca bulunan vatandaşlarımızın hanelerine gidilerek uygulama kapsamında görevlendirilen Nüfus personeli tarafından yeni kimlik kartı müracaatları alınıyor.

Uygulama kapsamında bilgisayar, yazıcı ve biyometrik veri okuyucuyu içeren donanımla birlikte nüfus müdürlüğü personeli tarafından evlerindekimlik kartı müracaatı alınan vatandaşların yeni kimlikleri Ankara’da Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından basılıp, PTT aracılığıyla 2-5 gün içerisinde adreslerine teslim ediliyor.

Vali Hasan Şıldak, Ülke genelinde olduğu gibi İlimiz Merkez ve 10 İlçemizde başlanan gezici kayıt terminali uygulamasından, engel durumu, ileri derecede yaşlılık ya da yürümesinde sakınca bulunan vatandaşlarımızın yakınlarının kendilerine en yakın nüfus müdürlüğüne müracaat ederek bu güzel hizmetten faydalanabileceklerini ifade etti. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimatları ile Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğümüz tarafından başlatılan ve vatandaşlarımız tarafından büyük memnuniyetle karşılanan bu uygulamanın hayırlı olmasını diledi.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Engelli, ve, yaşlılara, evlerinde, hizmet,
Yorumlar
Haber Yazılımı