Haber Detayı
06 Mart 2019 - Çarşamba 18:09
 
Kılıçdaroğlu, "Hizmet götürene oy verin"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Burdur Belediye Başkan adayı Ali Orkun Ercengiz'in proje tanıtım toplantısına katıldı.
SİYASET Haberi
Kılıçdaroğlu,

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Burdur'da konuştu.

"Ben başkanımıza teşekkür etmek istiyorum. Havalimanından buraya kadar gelirken bir Avrupa kentine yakışır parklar, bisiklet yolları ile karşılaştım. Halkın sevgi gösterisi ile karşılaştım. Bir belediye başkanı harcadığının hesabını verecek. O zaman belediye başkanı kul hakkı yememiş olur. Siyaset halka adanmışlıktır, cep doldurma yeri değildir. Bizim belediye başkanımız öğrencilere indirim yapacağım, suyu ucuzlatacağım diyor. Saraydaki 'nereden bulacaksın' diye isyan ediyor. Merak etme senin uçak benzininden kesmeyeceğiz, halkın bütçesini halk için kullanacağız. Neymiş varlık kuyruğuymuş. En büyük varlığı işsizlik kuyruklarını Şanlıurfa'da gördük. Binlerce kişi iş kuyruğuna girdi. Bir mahalle ile ilgili karar alacağım diyecekse partimin belediye başkanları gidecek o mahallenin muhtarına soracak. Birlikte yönetilecek. Başkanım yapıyor zaten ama ben yine de söylemek isterim. Her yere eşit hizmet götürülecek. Başkanım geçmiş dönemin borçlarını ödeyip bir de üzerine insana yaraşır bir kent için hizmet yapıyor. Buradan AKP seçmenlerine de seslenmek istiyorum. Gelin Orkun başkanıma oy verin. Bu bir yerel seçim, hizmet götürene oy verin. Türkiye'de ciddi bir ekonomik kriz var bir tek Saray'da yok. Saray'da yaşayanlar halkın sorunlarını bilemez, hele hele 3 bin kişilik koruma ordusu ile gezenler hiç bilemez. Musluğu açtığınızda 5, elektrikte 4 vergi ödüyoruz. 16 yılda Londra'daki bir avuç tefeciye ödenen faiz 149 milyar dolar. Yanlış dış politika nedeniyle Türkiye'deki Suriyelilere ödenen para 35 milyar dolar. Peki çiftçiye neden ödenmiyor! 

Ya Saray'dan yana ya da halktan yana oy kullanacağız. Kürkte vergi neden sıfırlanır biri bana açıklasın. Domateste vergi var, kefende vergi var neden kürkte vergi sıfırlanır. Saray ve çevresi için! Başkanımızı biliyorsunuz ben başkanımızı size, sizi de başkanımıza emanet ediyorum."

Kaynak: Editör: Onur Özkan
Etiketler: Kılıçdaroğlu,, "Hizmet, götürene, oy, verin",
Yorumlar
Haber Yazılımı