Haber Detayı
04 Aralık 2018 - Salı 14:05
 
MAKÜ'den büyük hamle
Kurulduğu günden itibaren büyük bir ivme kazanan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, büyük bir hamle daha yaptı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Novi Pazar Üniversitesi, Novi Pazar Belediyesi ve Sjenica Belediyesi ile Gıda-Tarım ve Hayvancılık alanında İşbirliği protokolü imzalandı.
EĞİTİM Haberi
MAKÜ'den büyük hamle

Cumhurbaşkanlığı tarafından bölgesel odaklı hayvan projesine odaklanan MAKÜ bu kapsamda balkanlardaki çalışmalarına önem veriyor. Bu kapsamda Rektör Korkmaz Yeni Pazar’da gıda, tarım ve hayvancılık konularında düzenlenecek çalıştaya katılmak üzere Sırbistan’a gitti. Sırbistan Türkiye Büyükelçiliğini de ziyaret eden Korkmaz Büyükelçi Tanju Bilgiç ile görüşerek proje hakkında değerlendirme yaptılar. Daha sonra protokol kapsamında TİKA ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi girişimleriyle Novi Pazar Üniversitesi bünyesinde Uygulama Projeleri Ofisi açıldı.

Rektör Korkmaz yaptığı açıklamada “MAKÜ’den gelecek akademisyenlerimizin rahatça çalışmalarına imkan sağlayacak Uygulama Projeleri Ofisi’ni Rektör, Belediye Başkanlarımız ve TİKA Bölge Koordinatörümüzün katılımları ile açtık. Üniversitesi içerisinde bu ofisi tahsis eden Rektör Kostic’e çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Kaynak: Editör: Onur Özkan
Etiketler: MAKÜ'den, büyük, hamle,
Yorumlar
Haber Yazılımı