İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Futbol topuna kadın eli değdi
Futbol topuna kadın eli değdi
Haber Detayı
25 Ocak 2019 - Cuma 14:04
 
“MARKA KENT BURDUR İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Personeli ile kahvaltıda bir araya geldi.
SİYASET Haberi
“MARKA KENT BURDUR İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Personeli ile kahvaltıda bir araya gelerek, projelerini anlattı.  Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt’a, Burdur Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan, İl Gençlik Kolları Başkanı Hasan Yağcı ve AK Parti Teşkilatı eşlik etti. 

“BELEDİYECİLİĞİ TÜRKİYE’YE GETİREN İSİM RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DIR”
Kahvaltıda konuşma yapan AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, “ Önümüzde yerel seçim var, genel seçimleri atlattık. Ülkemiz 24 Haziran’la beraber parlamenter hükümet sistemini bıraktı, yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçti. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ülkemiz yaklaşık 7-8 aydır yönetiliyor. Hem Cumhurbaşkanımız yetki aldı, hem de partimiz tek başına yetkiyi aldı hem de Türkiye Büyük Millet Meclisine vekillerimiz seçilmiş oldu tabi yerel seçimler önemli merkezi yönetimler var, yerel yönetimler var. Yerel yönetimlerin halka dokunan tarafı var. Yerel yönetimler hizmet üretmekte birçok prosedürü aşmış bir şekilde halka çabuk ulaşılabilen, hizmet araçlarına sahiptir, hem kendi bünyesinde süratli bir şekilde finans yönetimini gerçekleştiriyor, hem süratli bir şekilde insan yönetimini gerçekleştiriyor, hem de süratli bir zaman yönetimini gerçekleştiriyor dolayısıyla gelecek on yıllarda da yerel yönetimler güçlendirilecek. Bu olmazsa olmaz, dikkat ederseniz biz aslında yerel yönetimlerde reformlar yaptık. Büyükşehirleri, büyükşehir yasaları, il özel idaresi yasalarını çıkaran bir hükümet olarak, yeni çıkacak yasalarla yerel yönetimler her yönüyle güçlenecek. Ekonomik olarak ödeneklerle de güçlenecek. Biz Burdur’da da AK Parti olarak belediyeciliğimizi çok kısa süre içinde vatandaşımızla karşılaştırdık ama şimdi sanki o karşılaşma süresini partimizin aleyhineymiş gibi kullananlar söz konusu oluyor. 1984 yılında bir siyasi parti belediyeyi almış, 2004 yılına kadar 20 yıl, şimdi otogarı tartışıyoruz, bedesten çarşısını tartışıyoruz, alternatif caddeyi tartışıyoruz, tam 20 yıl, hiç onu sorgulamıyorlar, oradan hiç bahsetmiyorlar, hiç önemli değil, gitmiş, kaybolmuş gitmiş ama geliyorlar 10 yılda diyorlar, 10 yılda değil çünkü 2004’ten 2009’a kadar 5 yıl hem başkanlık, hem meclis bizden ama 2009’dan sonra belediye başkanlığı bizde, belediye meclisi ise muhalefette, hocamı kıpırdatmadılar ki ikinci dönemde, bir de üstelik Burdur’un 50 yıldır bekleyen altyapıları var, şu geçen 5 yıl içinde hiç altyapıya girilmedi. Sebahattin Akkaya girmişti çünkü asbest borulardır, diğer ürünlerdir büyük sıkıntıları olan bir yapıydı dolayısıyla önümüzde bekleyen çok sorun var.  Belediyeciliği Türkiye’ye getiren isim Recep Tayyip Erdoğan’dır. Türkiye’deki belediyecilik anlayışını değiştiren bir zihniyeti getiren Recep Tayyip Erdoğan’dır. Daha sonraki sürede illerimizdeki bu belediyecilik anlayışı ile yaşanılabilir kentleri oluşturan da yine Cumhurbaşkanımızın attığı adımlardır” diye konuştu. 

“MARKA KENT BURDUR İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
ASP personeline kendisini tanıtan AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, “Bizim esas amacımız, yaşam kalitesini artırmak, insanların daha kaliteli yaşam sürmesini sağlamak istiyoruz. Belediyecilik eskiden asfalt, yol, kaldırım çalışması gibi bu tarz şeylerdi ama günümüzde artık bu bakış kalmadı. Bizim mesela yapmamız gereken, Burdur’da yaşayan hemşerilerimiz daha iyi nasıl yaşayabilir, yaşam standartlarını nasıl artırabiliriz, bunlarla ilgili çalışmalar, biz de bu amaçla yola çıktık” dedi. Başkan Adayı Deniz Kurt, hayata geçireceği projeleri ve Burdur’da mutlaka yapılması gereken çalışmaları tek tek sıraladı. 

“CUMHURBAŞKANIMIZIN DESTEĞİYLE BU ŞEHRİ YENİDEN AYAĞA KALDIRACAĞIZ”
Kahvaltının son konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi ise şu ifadeleri kullandı: “31 Ocak’ta manifestomuz Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanacak, bütün kurumsal kimliğimizle, çalışmalarımızla tamamen AK Parti teşkilatları olarak seçime odaklanacağız. Şehrimiz bizden muhalefet partisi yerel seçimler üzerinden seçime giderken, genele çekmek isterken biz genel sorunlar açısından yanıtlayamayacağımız bir konu yok ama yerel sorunların, projelerin tartışılması ve konuşulması gerekmektedir. Bizler yaşanılabilir bir şehir için bütün gücümüzle Cumhuriyetimizin desteği ve arzusuyla emin olun Burdur’a birçok yatırım ve hizmeti tekrar getirmek istiyoruz mesela şu an oturduğumuz bu mekan, 3 ay önce nerede çalışıyorduk şimdi vatandaşımıza sizler yeni bir binayla  hizmet veriyorsunuz. Burdur il genelinde yaklaşık 900 milyona yakın büyük bir yatırım miktarımız var, hastanemiz başlıyor, büyük bir cezaevi yapıyoruz, okullarımızı yeniliyoruz. Hükümetimiz elinden gelen bütün çabayı Ankara olarak yapıyor. Yatırımlarımızın daha iyi planlanabilmesi için, daha iyi organize edilebilmesi için yerel yönetimlere ihtiyacımız var çünkü şehrin planını ve imarını belediye başkanı ve belediye meclisi belirliyor. En büyük sıkıntıyı biz devlet hastanesinde yaşadık. Milletvekillerimiz, inşallah belediye başkanımızla Burdur’a bir araştırma hastanesi kazandırarak, doçentler, profesörleri sizlerin hizmetine sunacağız. Biz üzerimize düşen her şeyi yapmayı çalışıyoruz ama tabi ki sizlerin takdiri ve desteği ile olacak, yine şehrimizin belediyesini emanet ederseniz, biz Cumhurbaşkanımızın desteğiyle bu şehri yeniden ayağa kaldıracağız. Kaliteli imkanları sizlere sunacağız. Bizlerle beraber olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Sizlerin desteğini ve dualarını bekliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Onur Özkan
Etiketler: “MARKA, KENT, BURDUR, İÇİN, ÇALIŞACAĞIZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı