Haber Detayı
30 Nisan 2019 - Salı 13:47
 
Rektör Korkmaz, basınla bir araya geldi
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, basın mensuplarıyla bir araya geldi.
EĞİTİM Haberi
Rektör Korkmaz, basınla bir araya geldi

Rektör Korkmaz’a Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Durmuş Acar, Prof. Dr. Mehmet Karaca ve Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Rektör Danışmanları Prof. Dr. Ömer Tekşen ile Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç, Kurumsal İletişim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Onur Birol, Burdur Gelişim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ali Murat Alparslan ve Genel Sekreter Ali Nihat Gündüzalp’de eşlik etti.

Basın mensuplarını Rektörlük Binasında karşılayan Rektör Korkmaz, ekibi ile birlikte İstiklal Yerleşkesinde yapımı devam eden inşaatları yerinde incelediler.

Yerleşke turunda ilk olarak son aşamaya gelinen ‘Alternatif Sporlar, Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezi Projesi’ kapsamında 10 bin kişilik stadyum ve otel inşaatları gezildi.

Sadece üniversitenin değil Burdur’a ve bölgesine önemli katkıları olacak kamp merkezi gezisinin ardından yakın zamanda açılış yapılan Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi’ne geçildi.

Kütüphane gezisinin ardından açıklamalarda bulunan Rektör Korkmaz, rektörlük seçimlerinde yeniden adaylık başvurusu yaptığını da belirtti.

Göreve geldiklerinde iki slogan üzerinde durduklarını vurgulayan Rektör Korkmaz, “Kendini yöneten üniversite ve kentine yönelen üniversite olarak seçim öncesinde vizyonumuz buydu ve bu sloganlar üzerinden yolumuza devam ettik. Üniversitemiz 13 yaşında diyoruz ama içerik olarak belli alanlarda olgunluğa gelmiş bir üniversite. Hayvan hastanesi yapılmış, çiftlikle ilgili ihaleler belli bir aşamaya gelmiş, Veteriner Fakültesi 25. yılını kutlamış, Eğitim Fakültesi 50 yılı aşkın bir geçmişe sahip.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rektör, Korkmaz,, basınla, bir, araya, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı