Haber Detayı
02 Eylül 2019 - Pazartesi 17:19
 
"Siyasi hesaplara prim vermeyeceğim"
AK Parti'ye yakınlığı ile bilinen bir haber sitesinde yer alan asılsız suçlamalara cevap veren Burdur Belediye Meclis Üyesi Atam Gülcü, siyasi hesaplara prim vermeyeceğini söyledi.
GÜNDEM Haberi

AK Parti'ye yakınlığı ile bilinen bir haber sitesinde yer alan haberde Burdur Belediye Meclis Üyesi Atam Gülcü, hakkında asılsız suçlamalara yer verildi. Burdur'un sevilen ve güvenilen isimlerinden biri olan Burdur Belediye Meclis Üyesi Atam Gülcü, asılsız suçalamar hakkında açıklama yaptı. 

Atam Gülcü'nün açıklaması şu şekilde:

"02/09/2019 günü bir internet haber sitesinde şahsım ile ilgili yapılmış olan, amacının habercilik olmadığı açıkça anlaşılan sözde haber ile ilgili kamuoyuna açıklamayapma gereği duyulmuştur.

Haber sitesinde belirtildiği gibi kaçak içki operasyonuna muhatap olmuş değilim. Ancak söz konusu soruşturma kapsamında emniyet güçleri tarafından bir soruşturma yapıldığını olaydan sonra öğrendim.

Olayda ismi geçen kişiyi hiçbir şekilde tanımadığımı emniyet görevlilerine de beyan etmiş bulunmaktayım.  Olaya konu ürün, tarafıma ait işletmede temizlik ve dezenfektan işlerinde kullanılmak üzere alınmak istenmiştir. Söz konusu haberde belirtildiği gibi 85 litre içki alınması veya kaçak içki alınması gibi bir durum da söz konusu değil ve tamamen yalandır. Söz konusu ürün işyerimde olmadığım bir tarihte teslim edilmek için getirildiği sırada emniyet güçleri tarafından işlem yapıldığını daha sonra öğrenmiş bulunmaktayım. Olaydan sonra ismini öğrendiğim kişinin “ürüne ilişkin satış belgesi olmaması” sebebiyle ilgili idari işlem yapılmıştır. Buna ilişkin ilgili birimlere de gerekli bilgi ve belgeler tarafımca aktarılmıştır.

Ayrıca hakkımda uygulanmış olan ceza, idari bir para cezası olup, bu cezaya da  itiraz edilmiş, konuya ilişkin hukuki süreç devam  etmektedir.  Bilindiği gibi idari para cezası idari bir işlem olup, bir suçun delili değildir. Kaldı ki trafik cezası da bir idari para cezasıdır. Bu noktada olaya ilişkin bilgi ve belgelerin tarafıma, siyasi ve ticari itibarıma zarar verecek şekilde kullanılmasına olanak sağlayan ve belgeleri ilgili olmayan kişilere hukuka aykırı bir şekilde veren kişi ve kurumalar hakkında da hukuki yollara başvuracağımı kamuoyuna bildiririm.

Ancak bu vesileyle şunu belirtmek isterim ki; yerel seçimler öncesinden günümüze benzer haberler yapmak suretiyle Burdur Belediyesi , Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz ve mensubu bulunduğumuz Cumhuriyet Halk Partisine zarar verme amacını taşıdığını her daim belli eden malum haber sitesinin yaptığı haberin içeriği ve amacı yine aynıdır. 

Masa başında yapılan haberlere ve siyasi hesaplara prim vermeyeceğimi,  tarafıma desteğini iki dönemdir esirgemeyen Burdur Halkına hizmet etmeye devam edeceğimi kamuoyuna saygıyla arz ederim."

Kaynak: Editör: Onur Özkan
Etiketler: "Siyasi, hesaplara, prim, vermeyeceğim",
Yorumlar
Haber Yazılımı