Haber Detayı
23 Mart 2019 - Cumartesi 15:24
 
Başkan Ercengiz sert çıktı
Açık pazar esnaflarıyla bir araya gelen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, speküle edilen dükkan kiralarındaki uzatmalar ve sözleşme yenilemeleriyle alakalı kiracıların yüreğine su serpti.
SİYASET Haberi
Başkan Ercengiz sert çıktı

Cumhur ittifakı adayının Açık Pazar Esnafını huzursuz eden “Ali Orkun Ercengiz bir proje yaptı, buraları yıkacak hepinizi mağdur edecek ama ben etmeyeceğim.” söylemleri üzerine sert tepki gösteren Başkan Ercengiz, Siyaset bu değil! Öyle arabanın üstüne yazmakla gönül belediyeciliği olmuyor. Biz en başından beri yapılacak tüm yatırımların ve projelerin kararını birlik alacağımıza dair söz verdik.  Eğer sizin gönlünüz yoksa,  söz veriyorum bu proje iptal hiç gerek yok. Bu Burdur bir değişim istiyorsa hep beraber başarmak zorundayız. Bunu eğer hep beraber başaramıyorsak o zaman hiçbir şeyden şikayet etmek durumunda değiliz. Bu işi seçim veya siyaset için de konuşmuyorum. ” ifadelerini kullandı.

O PROJE İPTAL EDİLDİ

Yapılacak projenin  asıl amacının yıllardır o alanda hizmet üreten kiracıları mülk sahibi yapmak gibi bir düşüncesi olduğunu, seçimlerden sonra kazanması halinde bu projenin dükkan sahipleriyle oturup, esnaf arkadaşlarla da değerlendireceğini ifade eden Belediye Başkanı Ali Orkun Ercnegiz, “Değerli arkadaşlar biz esnafımızın daha iyi koşullarda iş yapabilmesi ve bu kente yakışan 45-50 senelik dükkanlarda içi rutubet alan, çatısı akan, sığmayan, yetmeyen dükkanlarda sizlerin daha düzgün hizmet verebilmenizi düşündüğümüz için böyle bir projeyi sizlerle konuşarak kitapçığımıza aldık.Bu memleketin sermayesi Antalya’ya,Isparta’ya, Denizli’ye, İzmir’e, İstanbul’a akıyorsa inanın burada bir yanlışlık var. Bunu el birliği ile düzeltmek zorundayız. Burada yapılacak projede sizleri nihai dükkan sahibi yapmaktı. Ama istemiyorsanız ve bu durumdan tedirginseniz böyle bir projeyi başlatmayız. Alt yapı yatırımlarını da düşündüğümüzde 20-25 milyon liralık bir külfetin altına gireceksek, ve siz de bunu istemiyorsanız geçen vaz geçeriz bu projeden. Biz de güzelleştiririz. Boyarız,tadilatını yaparız, çevre düzenlemesini yaparız, ama sizin gönlünüzü kırmayız.” Şeklinde konuştu

MAALESEF DOĞRU BİR SİYASET YAPMIYORLAR

Geçen beş yıldır boyunca kendilerin emanet edilen Burdur’u, Burdur’a yakışan şekilde yönetmeye gayret ettiklerini belirten Başkan Ercengiz,  “Her şeyi gönülle yapacağız dedik. Bunları yeniden oturup konuşuruz ama şuan belli ki buradaki esnafımızın keyfini kaçırıp, huzurunu bozup, gece uykusunu kaçırıp siyaset yapmaya çalışanlar maalesef doğru bir siyaset yapmıyorlar. Doğru siyaset yapmadıkları için de burada kendimizi ifade etmek zorunda kalıyoruz. Bugün burada eğer bir dönüşüm yapılacaksa sizlerin gönlü olmadan hiçbir şey yapmayacağımızı başında söyledik.  Seçimlerden sonra yine talep ederseniz, masaya oturup buradaki yatırımlar konusunda konuşuruz. Hep birlikte ne yapacağımıza karar veririz.”dedi. gerçekleşen toplantı sonrasında içine su serpilen Açık Pazar Yeri Esnafı Ali Orkun Ercengiz’e memnuniyetlerini ve mutluluklarını dile getirerek bu konuya sıcak batkılarını ifade ettiler.

Kaynak: Editör: Onur Özkan
Etiketler: Başkan, Ercengiz, sert, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı