Haber Detayı
22 Mart 2018 - Perşembe 18:00
 
Bucak pilot bölge seçildi
Başbakanlık ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yapılması planlanan Sıfır Atık Projesi’nin 3’üncüsü pilot bölge olarak Bucak ilçesinde yapılacak.
İLÇELER Haberi
Bucak pilot bölge seçildi

AK Parti Burdur Milletvekili, Adalet Komisyonu Üyesi,15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Petek, Bucak Kaymakamı Yalçın Sezgin ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’yi ziyaret etti.

Ziyarette Milletvekili Petek, Sıfır Atık Projesi’nin Bucak’a kazandırılması için başvuruda bulundu. Bakan Özhaseki projeyi olumlu karşılarken, Bucak’ın Sıfır Atık Proje kapsamında pilot ilçe olarak belirlenmesi kararlaştırıldı.

Proje hakkında açıklama yapan Milletvekili Petek, “Başbakanlık ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yapılması planlanan Sıfır Atık Projesi’nin 3.’sü pilot bölge olarak Bucak ilçemizde yapılacak olup en kısa zamanda faaliyete geçirilecektir. Tüm kamu kurum ve kuruluşlar olmak üzere Bucak’ın her noktasında uygulamaya konulacak olan Sıfır Atık Projesi sayesinde israflar önlenerek, kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atık miktarlarının azaltılması ve etkin toplama sisteminin kurularak atıkların geri dönüşüme, dolayısıyla ekonomiye kazandırılması hedeflenmektedir. Gelecek nesillere temiz, gelişmiş ve yaşanılabilir bir dünya bırakmak için; öncelikle Bucak Belediyesi ana hizmet binamız ve pilot olarak belirlenen kamu kurum ve kuruluşlarıyla, okullarımızda israfın engellenmesi, atıkların minimize edilmesi ve geri dönüştürülerek ekonomiye kazandırılması için atıklar ayrıştırarak toplanacaktır.

Böyle anlamlı bir projeyi himayesine alarak, Türkiye geneline mal eden ve birçok ülke açısından örnek bir başarı sergileyen değerli hanımefendi Emine Erdoğan’a, hazırlamış olduğumuz projeye gereken desteği sağlayarak kabul eden Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’ye teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Projemizin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi

Kaynak: Editör: Onur Özkan
Etiketler: Bucak, pilot, bölge, seçildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı